Harry Potter Koukolik


NOVINKY KNIHY FILMY SOUNDTRACKY VIDEO FAN ZONE                    

Kouzelný svět HP

The Wizarding World of Harry Potter
Čarodějný svět Harryho Pottera

V Orlandu na Floridě byl v červnu 2010 otevřen unikátní zábavní park "Kouzelný svět Harryho Pottera"

Hned první den se u hlavní brány tísnily tisíce nedočkavců a osobně je vítal herec Daniel Radcliffe, představitel filmového Harryho Pottera.  

Celý projekt čerpá z úspěšné tradice zábavných rodinných parků (Disneyland), které jsou v USA velmi oblíbené a hojně navštěvované.

Výtvarná podoba parku do detailů vychází z filmové čarodějnické série. Hlavním designérem parku se stal Stuart Craig, nositel Oscara za filmovou výpravu, který se podílí také na výtvarné podobě potter - filmů.

Plány oficiálně schválila i sama autorka příběhu Harryho Pottera, spisovatelka Rowlingová.

"Potterland přinese fanouškům autentický kouzelnický zážitek. Plány, které jsem zatím viděla, mě naprosto nadchly. Nemyslím, že by tento park mohl některého z fanoušků zklamat,"  citoval Rowlingovou zpravodajský server BBC News.

Dětští i dospělí fanoušci čarodějnického učně jsou v parku doslova vtaženi do světa kouzel, mohou ochutnat máslový ležák či čokoládové žabky nebo navštívit tajemný hrad Bradavice, známou školu čar a kouzel. Za centrum obrovského kouzelnického parku můžeme pravděpodobně považovat Prasinky.

Do parku, který se záhy stal vyhledávanou atrakcí, se vchází kamennou vstupní branou, kolem slavného Bradavického Expresu chrlícího páru. Dokonalá kopie filmového hradu se tyčí nad okolními střechami vesnických domků a obchodů, které určitě znají všichni nadšení filmoví fanoušci. V obchůdcích můžete nakoupit nejrůznější čarodějnické náčiní či jen shlédnou doprovodný program.

Park nabízí četné doprovodné akce, tématické restaurace, atrakce či ubytování. Asi největším lákadlem je, podle provozovatelů, atrakce zvaná Harry Potter a zakázaná jízda. Každý prý při ní zažije autentické pocity jako při letu na koštěti. Do nosu mu stoupá kouř a na tvář dopadají kapky vody, když se závratnou rychlostí řítí kolem scén z Harryho života – od famfrpálového hřiště až po ohromné pavouky a draky.