Harry Potter Koukolik


NOVINKY KNIHY FILMY SOUNDTRACKY VIDEO FAN ZONE                    

Potter Speciál

I přes mnohá ocenění literárních kritiků tvorby J.K. Rowlingové došla sama autorka k názoru, že už raději psát nebude. Pravděpodobně ji někdo přesvědčil, že vše, co by přišlo po Harry Potterovi, by kritika ani čtenáři nepřijali.

Každopádně můžeme klidně paní Rowlingové přičíst k dobru skutečnost, že její působivý fantasy příběh přitáhl mnoho dětí zpět ke čtení knížek.

V roce 1990 nechala J.K.Rowlingová pracovat svoji fantazii. Brzy celý svět poznal příběch chlapce, který přežil ... .

1 příběh, 7 knih, 199 kapitol, 3407 stran, ale také 8 filmů, 1178 minut a to vše končí.  Příběh Harryho Pottera je kompletní. Spisovatelka sama vyvrátila veškeré spekulace o tom, že by v psaní pokračovala. Je čas se rozloučit.

Nicméně příběh nejslavnějšího kouzelnického učně tu bude i pro další generace. 

iDNES.cz exkluzivně nabídlo dvacetiminutový film ze zákulisí posledního potterovského natáčení.

Dokument odhaluje, co se při práci na Relikviích smrti dělo za kamerou.

Otevřít [ VIDEO ].

14. července 2011 se v českých kinech konečně objevil poslední díl potterovské série Harry Potter a Relikvie smrti – část 2. Po deseti letech se tak uzavírá filmový příběh, jehož literární předloha strhla miliony nejen dětských čtenářů na celém světě. Často se hovoří i o tom, že mnohé děti začaly právě díky Harrry Potterovi číst knihy.

Český kabát dali knihám i filmům o Harry Potterovi bratři Medkovi, první dva díly a díl čtvrtý přeložil Vladimír, zbytek Pavel Medek. A ten byl také hostem Petra Fischera v pořadu Před půlnocí z 13. července 2011.