Harry Potter Koukolik


NOVINKY KNIHY FILMY SOUNDTRACKY VIDEO FAN ZONE                    

Škola čar a kouzel

Bradavice, v originále Hogwarts

Škola čar a kouzel v Bradavicích, zkráceně Bradavice (anglicky Hogwarts School of Witchcraft and Wizardry, zkráceně Hogwarts) je smyšlená kouzelnická škola, do jejíhož prostředí byl zasazen příběh o kouzelnickém učni Harry Potterovi.


Autorka knihy osvětlila historii školy následující legendou ...
 

... V dobách, již dávno minulých, existovali čtyři velmi mocní kouzelníci : Godric Nebelvír, Helga z Mrzimoru, Rowena z Havraspáru a Salazar Zmijozel.  Rozhodli se založit školu čar a kouzel a předávat své vědění svým studentům. Každý ze čtyř jmenovaných  měl svou vlastní kolej, ve které vyučoval.  Koleje byly pojmenovány podle svých zakladatelů :

          Nebelvír             Mrzimor             Havraspár             Zmijozel

               


Škola má sedm ročníků. V 5. ročníku studenti skládají zkoušky NKÚ (náležitá kouzelnická úroveň) a vybírají si předměty, které chtějí dále studovat. Na konci 7. ročníku skládají závěrečné zkoušky OVCE (ohavně vyčerpávající celočarodějné exameny).

V Bradavicích se vyučuje široké spektrum předmětů všelijak souvisejících s budoucím povoláním studentů. Dělí se na povinné (studenti je musí studovat každý rok až do NKÚ) a volitelné (od 3. ročníku si zvolí další minimálně dva předměty, ze kterých pak stejně jako z povinných skládají NKÚ).